Dnia 20 czerwca 2020 roku Nasi Słuchacze przystąpili do egzaminu dyplomowego. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone 3 lata!

dyplomy 2020

  1. Zarządzenie Nr 05/2020 Dyrektora Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi z dnia 04.06.2020 r.
  2. Zadania, obostrzenia i zalecenia dot. przeprowadzania egzaminów w letniej sesji egzaminacyjnej i egzaminu dyplomowego w roku szkolnym 2019/2020 w KPSS w Czeladzi.
  3. Ankieta w związku z epidemią COVID-19.

Na podstawie § 12 ust. 3 Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń proszę o składanie wniosków o przyznanie świadczenia z ZFŚS tzw. "wczasów pod gruszą". Wnioski do pobrania są w sekretariacie Kolegium lub na stronie internetowej kolegium w zakładce aktualności.Termin złożenia wniosków (pocztą, skanem lub osobiście) upływa z dniem 08.06.2020 r. Kliknij, aby pobrać wniosek (PDF).

W związku z obecnie panującą epidemią COVID-19 dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi informuje, że zajęcia dydaktyczne odbywają się nieprzerwanie w formie zdalnej (przez Skype/Zoom, kontakt telefoniczny i e-mailowy).  Dodatkowo, dzięki inicjatywie nauczycieli - Słuchaczom oferowana jest telefoniczna pomoc psychologiczna, metodyczna i prawna.

Szanowni Państwo, w związku z decyzją Premiera M. Morawieckiego w sprawie rosnącego zagrożenia epidemią koronawirusa COVID-19 - Dyrektor Kolegium zawiesza od dnia 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku zajęcia dydaktyczne w siedzibie Kolegium.

lider 2020

  1. Regulamin konkursu.
  2. Załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu: FORMULARZ KONKURSU LIDER DOBROCZYNNOŚCI EDYCJA VI.

Drodzy Słuchacze i Absolwenci. Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje do swojego zespołu pracowników socjalnych, asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Wszelkie informacje bezpośrednio w MOPS Katowice. Telefon kontaktowy: 322512712 wew. 144, 105, 178.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla wydziału dziennego oraz zaocznego odbędzie się dnia 01.10.2019 r. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu prowadzi nabór na stanowisko pracownik socjalny - 2 etaty / 2 osoby w Dziale Wsparcia Rodziny. Wymagania niezbędne to posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, określonych w art. 116 ust. 1 i 1a oraz art. 156 ustawy o pomocy społecznej.

Zakres obowiązków i czynności będzie polegał min na:

  • pracy z rodzinami zastępczymi na terenie Bytomia w tym udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;
  • udział w zespołach ds. okresowej oceny sytuacji dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej, zespołach ds. oceny rodziny zastępczej, przygotowanie planu pomocy dziecku;
  • zgłaszaniu do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających;
  • udzielaniu wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej, prowadzeniu niezbędnej dokumentacji z tym związanej oraz innych zadań.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kierownikiem Działu Wsparcia Rodziny pod nr. tel. 323886151.

W dniu 19 czerwca br., pożegnaliśmy Naszych 21 Absolwentów, którzy uzyskali tytuł zawodowy Pracownika Socjalnego!

Życzymy wszystkiego dobrego i ogromu sukcesów zawodowych! Dziękujemy za przybycie na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Naszym Przyjaciołom Kolegium: Panu Posłowi Waldemarowi Andzelowi oraz Pani Marii Kańtoch, całej kadrze dydaktycznej Kolegium, wszystkim pracownikom Kolegium oraz naszym cudownym Słuchaczom. UDANYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

zakonczenie 2018 2019

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją.

W tym roku rusza I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 10 milionów złotych. Projekty można zgłaszać od 1 do 31 lipca, a powinny dotyczyć mienia wojewódzkiego. Więcej informacji w poniższym spocie oraz na stronie bo.slaskie.pl https://www.facebook.com/121511031211212/videos/423074285205973/.

Zakończenie roku szkolnego oraz Dyplomatorium 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca br., o godz. 17:00. Zapraszamy!

4 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI Edycja V. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego przedstawiła swoje dokonania w zakresie działalności społecznej. Działania na rzecz środowiska lokalnego, dzieci i młodzieży, hospicjów, osób niepełnosprawnych, zwierząt i ochrony środowiska są na stałe wpisane w cykl kształcenia w  szkołach naszego województwa. Serdecznie gratulujemy  i zachęcamy do dalszej aktywności społecznej!  POMAGANIE MA SENS!

nagrody lider 5 edycja 06062019

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3 w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach pilnie zatrudni pracownika w wymiarze 1/2 etatu (godziny doustalenia). Kontakt bezpośrednio z DPS w Rudzie Śląskiej.

Drodzy Słuchacze i Absolwenci!

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16, prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowiska: koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz asystenta rodziny. Praca w terenie w systemie zadaniowego czasu pracy. Więcej informacji na stronie  http://www.mopr.bytom.pl/mopr/.

Drodzy Słuchacze, Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci i Przyjaciele KPSS zachęcamy do oddania głosu na przedstawicielkę naszej kadry pedagogicznej Panią dr Annę Zasada-Chorab, która bierze udział w plebiscycie "Kobieca Twarz Śląska". Będziemy wdzięczni za każdy głos.

glosowanie 032019

Poszukujemy nauczyciela, przedmiot: ekonomia społeczna. Wymagania: przygotowanie pedagogiczne i stopień naukowy doktora. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, celem uzyskania szczegółowych informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 32 256 67 10.

kwiaty pracownik socjalny 2018Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, pragnę złożyć Państwu serdeczne życzenia, a także wyrazy uznania za zaangażowanie i wysiłek oraz wyzwania z jakimi spotykacie się Państwo każdego dnia. Życzę, aby niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, przynosiło Wam radość i satysfakcję, a także abyście Państwo z entuzjazmem podejmowali nowe wyzwania zawodowe.

Z najlepszymi życzeniami

Dyrektor KPSS mgr Tomasz Chorab

Drodzy Słuchacze i Absolwenci. Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie poszukuje do swojego zespołu pracowników socjalnych. Wszelkie informacje bezpośrednio w MOPS Będzin.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 1 października br. o godz. 16:00 w Auli Kolegium. Serdecznie zapraszamy Słuchaczy wydziału dziennego i zaocznego, Nauczycieli, wszystkich Pracowników oraz zaproszonych Gości. Do zobaczenia!

24 maja 2018 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: "Seminarium z okazji 100 lecia praw wyborczych kobiet" Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Ze względu na profil kształcenia: praca socjalna, skupiliśmy się na obszarze polityki społecznej i pracy socjalnej. Zaprezentowane zostały ciekawe wykłady, panel dyskusyjny, warsztaty oraz przykłady dobrych praktyk.

100lecie 052018 01

VI edycja "Akcji pisania bajek" dedykowana była dzieciom - podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Do Akcji przyłączyli się Studenci Studium Pracy Socjalnej Uniwersytetu Śląskiego. Finał odbył się 8 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Świętochłowicach. Studenci przygotowali inscenizacje wybranych bajek i poprowadzili wspólną zabawę z dziećmi.

6 akcja bajki 01

W związku z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1) informujemy, iż: cała treść komunikatu (kliknij, aby przeczytać).