Drodzy Słuchacze i Absolwenci. Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie poszukuje do swojego zespołu pracowników socjalnych. Wszelkie informacje bezpośrednio w MOPS Będzin.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 1 października br. o godz. 16:00 w Auli Kolegium. Serdecznie zapraszamy Słuchaczy wydziału dziennego i zaocznego, Nauczycieli, wszystkich Pracowników oraz zaproszonych Gości. Do zobaczenia!

VI edycja "Akcji pisania bajek" dedykowana była dzieciom - podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Do Akcji przyłączyli się Studenci Studium Pracy Socjalnej Uniwersytetu Śląskiego. Finał odbył się 8 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Świętochłowicach. Studenci przygotowali inscenizacje wybranych bajek i poprowadzili wspólną zabawę z dziećmi.

6 akcja bajki 01

24 maja 2018 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: "Seminarium z okazji 100 lecia praw wyborczych kobiet" Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Ze względu na profil kształcenia: praca socjalna, skupiliśmy się na obszarze polityki społecznej i pracy socjalnej. Zaprezentowane zostały ciekawe wykłady, panel dyskusyjny, warsztaty oraz przykłady dobrych praktyk.

100lecie 052018 01

W związku z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1) informujemy, iż: cała treść komunikatu (kliknij, aby przeczytać).

Dnia 04.04.2018 r. w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych, kapituła konkursu "Lider Dobroczynności" zapoznała się z przesłanymi na konkurs zgłoszeniami.

Kliknij, aby pobrać informację dotyczącą rozstrzygnięcia konkursu.

lider gala 2018 01

Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego, na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2016-2018 pod hasłem "Lider Dobroczynności".

Celem konkursu jest  promowanie wolontariatu,  dobroczynności, przedsięwzięć i akcji charytatywnych organizowanych przez młodych ludzi, uhonorowanie aktywnej społecznie młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych  Województwa Śląskiego a także wymiana doświadczeń, pomysłów, inspiracji w zakresie działań społecznych.

  1. Regulamin konkursu. Kliknij, aby pobrać (PDF).
  2. Załącznik nr 1. Kliknij, aby pobrać (PDF).

plakat lider 2018

Zachęcamy do licytacji WOŚP wózka inwalidzkiego przekazanego przez naszą szkołę: http://charytatywni.allegro.pl/wozek-inwalidzki-vitea-care-i5965315. Jednocześnie dziękujemy Naszym studentkom Marcie Kierys oraz Weronice Sztabowskiej za uczestnictwo w tym wyjątkowym dniu.

Wszystkie informacje dotyczące wózka znajdują się w podanym linku.

Zaparaszamy na Dni Otwarte w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, ul. Tuwima 14a.

13 i 14 stycznia 2018 r. godz. 9.00 - 15.00.

Pracownik socjalny zawodem przyszłości - jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w krajach unii europejskiej.

Kliknij, aby pobrać program (PDF).

Życzymy wszystkim Świąt przepełnionych radością i miłością. Spędzonych w gronie rodzinnym oraz wszelkiej pomyślności na nowy nadchodzący rok 2018. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w Projekcie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Tytuł "Lokalnego bohatera" otrzymaliśmy przede wszystkim za "Akcję pisania bajek" i konkurs "Lider dobroczynności". Statuetkę z rąk Marszałka Województwa Śląskiego odebrały Monika Ostrowska-Cichy i Agnieszka Rychłowska-Niesporek. Gościem specjalnym uroczystości był Jerzy Owsiak, który złożył autograf na naszej nagrodzie. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim studentom zaangażowanym w projekty!

Lokalni Bohaterowie i Jurek Owsiak w Muzeum Śląskim - video. Kliknij, aby otworzyć.

podsumowanie lok boh 122017 01

podsumowanie lok boh 122017 02

podsumowanie lok boh 122017 03

podsumowanie lok boh 122017 04

Studenci Kolegium przygotowali niesamowitą zabawę Mikołajową dla dzieci ze Świetlic Środowiskowych z Czeladzi. Gościliśmy 75 dzieci. Świetne przedstawienie przygotowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Będzina na podstawie wierszy Jana Brzechwy, pod kierunkiem słuchaczki III roku Kariny Jaśkowskiej. Nasi studenci to ludzie wielu talentów. Grzegorz i Kasia z I roku to zawodowi tancerze, którzy przygotowali warsztaty z hip hopu a także zaprezentowali pokaz tańca towarzyskiego. Nie zabrakło także warsztatów artystycznych o tematyce świątecznej. Pojawiły się malowane pierniki, ozdoby choinkowe z masy solnej, papierowe Mikołaje. Szaloną zabawę zakończyła wizyta Świętego Mikołaja z mnóstwem prezentów dla każdego dziecka.

Z okazji tego ważnego święta w imieniu własnym oraz całej społeczności Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi składam wszystkim pracownikom socjalnym oraz Naszym słuchaczom, którzy wkrótce będą pełnili tę ważną rolę społeczna na rzecz drugiego człowieka, serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wkładany wysiłek. Życzę wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji z wykonywania zawodu. Dyrektor KPSS - mgr Tomasz Chorab.

Zachęcamy Naszych Słuchaczy wydziału dziennego i zaocznego do wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach z języka migowego! Wydział dzienny - piątek godz.12.00, wydział zaoczny - piątek godz.17.00.

spotkanie 15102017

Informujemy, że obowiązkowe szkolenie BHP dla I roku wydziału zaocznego odbędzie się 14.10 (sobota) o godz.11.00. Obecność obowiązkowa.

Działania na rzecz społeczności lokalnej, realizowane przez nauczycieli i studentów Kolegium Pracowników Służb Społecznych zostały wyróżnione w Akcji organizowanej przez Wydział Promocji Urzędu Marszałkowskiego pt. "Lokalni bohaterowie inspirują". Szczególne uznanie zdobył autorski projekt pt. "Akcja pisania bajek", który realizujemy od kilku lat. Znaleźliśmy się wśród 30 wyróżnionych osób (ze 100 zgłoszonych) z całego województwa śląskiego. Jesteśmy jedyną placówką z Czeladzi, która została doceniona w tym przedsięwzięciu społecznym.

Efektem akcji jest mobilna wystawa fotograficzna, którą od 9go do 22 października można zobaczyć w holu głównym Dworca PKP w Katowicach, od 23 października do 5go listopada w Rybniku, od 6go do 19go listopada w Częstochowie, od 20go listopada do 5go grudnia w Bielsku Białej. Celem wystawy jest promocja działań społecznych, które mają inspirować innych. Więcej informacji na stronach Urzędu Marszałkowskiego.

lokalni bohaterowie insp 102017

Internetowa Rejestracja Kandydatów na UŚ trwa od 09.10 - 16.10.2017 r. Należy zalogować się na stronie https://irk.us.edu.pl/. Następnie dnia 21.10 ruszają zapisy na studia: Wydział Nauk Społecznych, ul. Bankowa 11 w Katowicach, dziekanat studiów zaocznych, pokój nr 20. TERMINY ZAPISÓW: 21.10/9.00 -13.00/, 24 i 25.10/9.00 - 15.00/.

Dnia 3 października br. o godz.8:30 odbędzie się obowiązkowe szkolenie dla wydziału dziennego I roku z BHP.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - wydział dzienny / 2 października o godz 10:00, wydział zaoczny / 1 października o godz.10:00. Na rozpoczęciu roku zostaną omówione sprawy organizacyjne.

Informujemy, że w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 można ubiegać się o stypendium szkolne, które jest świadczeniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym. Udzielane jest w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej słuchacza. Stypendium może otrzymać słuchacz, który nie ukończył 24 roku życia i jest mieszkańcem miasta Czeladź. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej MOPS w Czeladzi www.mops.czeladz.pl lub w Dziale Pomocy Instytucjonalnej pokój nr 4. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy MOPS przy ul. 17 Lipca 27 pok. nr 4. WIOSKI PRZYJMOWANE SĄ DO DNIA 15 WRZEŚNIA.

Dnia 23 czerwca 2017 roku w Kolegium zakończył się rok szkolny. W tym dniu odbyło się także uroczyste dyplomatorium. Pożegnaliśmy swoich absolwentów, nagrodziliśmy tych, którzy wykazali się zaangażowaniem na rzecz szkoły oraz uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Później na naszych słuchaczy czekała smaczna przekąska w postaci grilla. Życzymy jeszcze raz ogromnych sukcesów Naszym absolwentom, a słuchaczom - udanego letniego wypoczynku!

zakonczenie roku 23062017

Informujemy, że drugi termin obrony pracy dyplomowej został wyznaczony na dzień 5 września o godz. 10:00. Powodzenia.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, połączone z rozdaniem dyplomów pracownika socjalnego. Miejsce: KPSS Czeladź, ul. Tuwima 14a, g. 16:00, dnia 23.06.2017 roku.