korpus wsparcia seniorow 2020

Nasza szkoła dołączyła do KORPUSU WSPARCIA SENIORÓW #WspierajSenioraSolidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej czy wyprowadzić psa na spacer? Zarejestruj się jako wolontariusz: https://wspierajseniora.pl/.

21 listopada

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego życzę Państwu samych pomyślności,wiary w drugiego człowieka, poczucia spełnienia w życiu zawodowym i osobistym,a także składam wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej.

mgr Agata Micińska-Pałys

Dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

swieto niepodleglosci 11112020

Komisja Konkursu "Lider Dobroczynności" powołana w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, w składzie:

 • Przewodnicząca - mgr Agata Micińska-Pałys - p.o. Dyrektora Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi,
 • Członek - dr hab. Arkadiusz Wąsiński - nauczyciel KPSS,
 • Członek - mgr Monika Ostrowska-Cichy - nauczyciel KPSS,
 • Członek - dr Agnieszka Rychłowska-Niesporek - nauczyciel KPSS.

Dnia 26.10.2020 r. w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych, kapituła konkursu "Lider Dobroczynności" zapoznała się z przesłanymi do konkursu zgłoszeniami.

Wyniki głosowania:

 • I miejsce w konkursie "Lider Dobroczynności" edycja VI, otrzymuje Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 im. S. Staszica w Bielsku Białej,
 • II miejsce w konkursie "Lider Dobroczynności" edycja VI, otrzymujeX LO im. I. J. Paderewskiego w Katowicach,
 • III miejsce w konkursie "Lider Dobroczynności" edycja VI, otrzymujeI LO im. T. Kościuszki w Jaworznie.

Wyróżnienia otrzymują:

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu,
 • Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej,
 • Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej,
 • Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach,
 • Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie,
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
 • TEB Edukacja w Bielsku Białej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

lider 26102020

Spotkanie z Panią Dyrektor mgr Agatą Micińską-Pałys odbędzie się dnia 01.10.2020 r. (dla wydziału dziennego) oraz 03.10.2020 r. (dla wydziału zaocznego) w godzinach:

 • I rok - 09:00,
 • II rok - 09:30,
 • III rok - 10:00.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI EDYCJA VI został wydłużony do 15go października 2020 roku. Przypominamy, że prace konkursowe należy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30go października 2020 roku. O terminie wręczenia nagród zostaną państwo poinformowani na początku listopada br.

Dnia 20 czerwca 2020 roku Nasi Słuchacze przystąpili do egzaminu dyplomowego. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone 3 lata!

dyplomy 2020

 1. Zarządzenie Nr 05/2020 Dyrektora Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi z dnia 04.06.2020 r.
 2. Zadania, obostrzenia i zalecenia dot. przeprowadzania egzaminów w letniej sesji egzaminacyjnej i egzaminu dyplomowego w roku szkolnym 2019/2020 w KPSS w Czeladzi.
 3. Ankieta w związku z epidemią COVID-19.

Na podstawie § 12 ust. 3 Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń proszę o składanie wniosków o przyznanie świadczenia z ZFŚS tzw. "wczasów pod gruszą". Wnioski do pobrania są w sekretariacie Kolegium lub na stronie internetowej kolegium w zakładce aktualności.Termin złożenia wniosków (pocztą, skanem lub osobiście) upływa z dniem 08.06.2020 r. Kliknij, aby pobrać wniosek (PDF).

W związku z obecnie panującą epidemią COVID-19 dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi informuje, że zajęcia dydaktyczne odbywają się nieprzerwanie w formie zdalnej (przez Skype/Zoom, kontakt telefoniczny i e-mailowy).  Dodatkowo, dzięki inicjatywie nauczycieli - Słuchaczom oferowana jest telefoniczna pomoc psychologiczna, metodyczna i prawna.

Szanowni Państwo, w związku z decyzją Premiera M. Morawieckiego w sprawie rosnącego zagrożenia epidemią koronawirusa COVID-19 - Dyrektor Kolegium zawiesza od dnia 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku zajęcia dydaktyczne w siedzibie Kolegium.

lider 2020

 1. Regulamin konkursu.
 2. Załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu: FORMULARZ KONKURSU LIDER DOBROCZYNNOŚCI EDYCJA VI.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI EDYCJA VI został wydłużony do 15go października 2020 roku. Przypominamy, że prace konkursowe należy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30go października 2020 roku. O terminie wręczenia nagród zostaną państwo poinformowani na początku listopada br.

Drodzy Słuchacze i Absolwenci. Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje do swojego zespołu pracowników socjalnych, asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Wszelkie informacje bezpośrednio w MOPS Katowice. Telefon kontaktowy: 322512712 wew. 144, 105, 178.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla wydziału dziennego oraz zaocznego odbędzie się dnia 01.10.2019 r. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu prowadzi nabór na stanowisko pracownik socjalny - 2 etaty / 2 osoby w Dziale Wsparcia Rodziny. Wymagania niezbędne to posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, określonych w art. 116 ust. 1 i 1a oraz art. 156 ustawy o pomocy społecznej.

Zakres obowiązków i czynności będzie polegał min na:

 • pracy z rodzinami zastępczymi na terenie Bytomia w tym udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;
 • udział w zespołach ds. okresowej oceny sytuacji dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej, zespołach ds. oceny rodziny zastępczej, przygotowanie planu pomocy dziecku;
 • zgłaszaniu do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających;
 • udzielaniu wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej, prowadzeniu niezbędnej dokumentacji z tym związanej oraz innych zadań.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kierownikiem Działu Wsparcia Rodziny pod nr. tel. 323886151.

W dniu 19 czerwca br., pożegnaliśmy Naszych 21 Absolwentów, którzy uzyskali tytuł zawodowy Pracownika Socjalnego!

Życzymy wszystkiego dobrego i ogromu sukcesów zawodowych! Dziękujemy za przybycie na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Naszym Przyjaciołom Kolegium: Panu Posłowi Waldemarowi Andzelowi oraz Pani Marii Kańtoch, całej kadrze dydaktycznej Kolegium, wszystkim pracownikom Kolegium oraz naszym cudownym Słuchaczom. UDANYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

zakonczenie 2018 2019

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją.

W tym roku rusza I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 10 milionów złotych. Projekty można zgłaszać od 1 do 31 lipca, a powinny dotyczyć mienia wojewódzkiego. Więcej informacji w poniższym spocie oraz na stronie bo.slaskie.pl https://www.facebook.com/121511031211212/videos/423074285205973/.

Zakończenie roku szkolnego oraz Dyplomatorium 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca br., o godz. 17:00. Zapraszamy!

4 czerwca 2019 roku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI Edycja V. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego przedstawiła swoje dokonania w zakresie działalności społecznej. Działania na rzecz środowiska lokalnego, dzieci i młodzieży, hospicjów, osób niepełnosprawnych, zwierząt i ochrony środowiska są na stałe wpisane w cykl kształcenia w  szkołach naszego województwa. Serdecznie gratulujemy  i zachęcamy do dalszej aktywności społecznej!  POMAGANIE MA SENS!

nagrody lider 5 edycja 06062019

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3 w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach pilnie zatrudni pracownika w wymiarze 1/2 etatu (godziny doustalenia). Kontakt bezpośrednio z DPS w Rudzie Śląskiej.

Drodzy Słuchacze, Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci i Przyjaciele KPSS zachęcamy do oddania głosu na przedstawicielkę naszej kadry pedagogicznej Panią dr Annę Zasada-Chorab, która bierze udział w plebiscycie "Kobieca Twarz Śląska". Będziemy wdzięczni za każdy głos.

glosowanie 032019

Drodzy Słuchacze i Absolwenci!

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16, prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowiska: koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz asystenta rodziny. Praca w terenie w systemie zadaniowego czasu pracy. Więcej informacji na stronie  http://www.mopr.bytom.pl/mopr/.

Poszukujemy nauczyciela, przedmiot: ekonomia społeczna. Wymagania: przygotowanie pedagogiczne i stopień naukowy doktora. Serdecznie zachęcamy do kontaktu, celem uzyskania szczegółowych informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 32 256 67 10.